Czy można schudnąć, jedząc truskawki?
28 czerwca 2017
Trening na ergometrze
7 lipca 2017
Pokaż wszysko

Trenujemy razem z Olą

Kiedy zacząć ćwiczyć w ciąży?

Odpowiedź jest uzależniona od tego czy przed ciążą kobieta była aktywna fizycznie oraz czy ciąża przebiega prawidło. Lekarze zalecają rozpocząć treningi po 13 tygodniu ciąży u kobiet które przed ciążą nie ćwiczyły. Przyszłe mamy, które przed zajściem w ciążę trenowały regularnie mogą kontynuować ćwiczenia (za zgodą lekarza), jednakże intensywność oraz objętość treningu powinna zostać zmniejszona i dobrana indywidualnie.

Przykładowy trening dla ciężarnej:Ola

Ze względu na sporadyczne treningi Oli przed zajściem w ciążę ćwiczyć zaczęliśmy w 17 t.c.
Plan przygotowany został indywidualnie dla Oli tzn. uwzględnia jej aktualne możliwości fizyczne, samopoczucie oraz dolegliwości bólowe ( w obrębie kręgosłupa lędźwiowego oraz dłoni)

Cel ćwiczeń

Celem treningowym u Oli jest m.in. utrzymanie ciała w dobrej formie, usprawnienie pracy układu oddechowego i krążenia, poprawia przemiany materii a także utrzymanie prawidłowej wagi.
Plan treningowy uwzględnia 4 lekkie treningi:
• 2x w tygodniu marsz/spacer/bieżnia/rower
• 2x w tygodniu trening całego ciała

Jakie ćwiczenia warto zrobić w II trymestrze? 

NOGI I POŚLADKI-PRZYSIADY

MIĘŚNIE PLECÓW- WIOSŁOWANIE

KLATKA PIERSIOWA- WYCISKANIE

BARKI- UNOSZENIE RAMION

TRICEPSY- UGINANIE RAMION

POŚLADKI- WYPYCHANIE MIEDNICY

Często kobiety ćwiczą w ciąży tylko ze względu na to, żeby za dużo nie przytyć. Dużo się mówi o wadze, ale co najważniejsze aktywność fizyczna w ciąży ma ogromny wpływ na to, jak będzie przebiegał poród. Zwykle kobiety, które mają aktywną ciążę, mają potem łatwiejszy i szybszy poród – a to jest dobre i dla nich, i dla dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *