Osiągnięcia naszych podopiecznych: Monika
27 maja 2018
Osiągnięcia naszych podopiecznych: Asia
11 czerwca 2018
Pokaż wszysko

Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce…

Pewnie myślicie, że zawsze czerpiemy ogromną przyjemność z męczenia się na treningach! Często pytacie gdzie szukamy motywacji do regularnych ćwiczeń i co robimy, żeby nam się chciało trenować. Odpowiedź jest bardzo prosta. Nasz poradnik pozytywnego działania jest do Waszej dyspozycji!

Po pierwsze: nie traktujcie ćwiczeń jak przykrego obowiązku

Sport to zdrowie- warto o tym pamiętać. Czas poświęcony na trening to inwestycja w siebie, własne zdrowie i dobre samopoczucie (raczej po treningu, nie w trakcie !).

Po drugie: bądźcie systematyczni

Systematyczność to klucz do sukcesu (chyba w każdej dziedzinie życia). Ćwicząc systematycznie rzadziej dopadają nas zakwasy, lepiej znosimy wysiłek podczas treningu i co najważniejsze tylko systematyczność daje realną poprawę kondycji.

Po trzecie: znajdźcie osobę, z którą możecie ćwiczyć

W grupie raźniej. Partnerem do treningu może być koleżanka, współmałżonek, trener a nawet pies!

Po czwarte: zapiszcie się na zawody albo wyznaczcie inny mierzalny cel

Przygotowanie się do zawodów dla wielu osób jest niesamowicie motywujące (dla nas jest to najlepszy motywator do treningu). Niektórzy lubią być na „wiecznej” redukcji i to ich motywuje do ćwiczeń. Nie szukajmy wymówek, aby odwlec trening – szukajmy celu do którego dążymy.

Po piąte: słuchajcie ulubionej muzyki podczas treningu

Niektórzy mówią, że bieganie czy też jazda na rowerze jest nudne. Być może, jednakże my lubimy słuchać w tym czasie dobrej muzyki. Czas zdecydowanie szybciej mija przy ulubionych piosenkach.

Po szóste: zapisujcie co zrobiliście na treningu

Zapisywanie wykonanych treningów pozwala na monitorowanie własnych wyników, a to zachęca do dalszych działań, ciągłego podnoszenia poprzeczki i osiągania coraz lepszych efektów. Obserwując swoje statystyki możecie łatwo stwierdzić, czy trenujecie regularnie, jak często opuszczacie treningi i czy wkładacie wystarczająco dużo wysiłku w ociągnięcie swojego celu.

Im dłużej odwlekasz, tym więcej marnujesz czasu, a motywacja spada, bo pomysł, który wpadł do głowy dziś, wyleci z niej szybciej, niż myślisz. K&R

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *