Podsumowanie półmaratonu we Włocławku
11 października 2018
OSIĄGNIĘCIA NASZYCH PODOPIECZNYCH: MIKOŁAJ
18 września 2019
Pokaż wszysko

Pierwszy trening EMS

Doskonale pamiętam mój pierwszy trening z użyciem elektrostymulacji. Wiele osób ma mieszane uczucia przed ubraniem się w czarną kamizelkę, ja natomiast nie odczuwałem stresu przed podpięciem się do urządzenia- czułem dużą ciekawość. Wcześniej dużo czytałem i dowiadywałem się na temat tego typu treningu oraz marki Miha Bodytec. Wiedziałem że trening jest całkowicie bezpieczny i może przynieść dobre efekty treningowe głównie w kontekście piłki nożnej, którą trenuję od lat. Co ciekawe na tradycyjne ćwiczenia muszę zabierać pełną torbę z rzeczami na trening: specjalistyczne obuwie, koszulka, spodenki itd. Na trening EMS nie potrzebowałem niczego, bo ćwiczyć można bez butów, a bezpośrednio na ciało zakłada się specjalną bieliznę dostępną na miejscu w studiu treningowym.

Po treningu

Podczas pierwszego treningu nie wykonywałem skomplikowanych ćwiczeń, a zakresy ruchu był małe i bezpieczne. Trening był zdecydowanie inny od tych, które na co dzień wykonuję trenując piłkę nożną. Ubrany w kamizelkę wykonywałem wykroki, skręty tułowia, ćwiczenia na mięśnie brzucha, przysiady i inne dość łatwe ćwiczenia. Jako, że pierwszy trening nie sprawił mi trudności czułem lekki niedosyt. Jednak bezpieczeństwo podczas ćwiczeń stawiam na pierwszym miejscu. Dzięki temu, nabrałem ochoty na zagłębienie się w możliwościach jakie niesie za sobą trening z użyciem elektrostymulacji mięśni (EMS).

Następne treningi

Przy następnych sesjach treningowych zacząłem odczuwać to co chciałem: większe zmęczenie i świadomość dobrze wykonanej pracy. To co różniło pierwszy trening od kolejnych to fakt, że więcej ćwiczeń miało charakter dynamiczny. Ćwiczenia wykonywałem szybciej i z większą ilością powtórzeń na serie. Ponadto coraz lepiej potrafię kontrolować pracę moich mięśni podczas każdego impulsu elektrycznego, który przewodzi specjalistyczna kamizelka. W tym momencie zaczęły pojawiać się również lekkie zakwasy , co utwierdzało mnie w przekonaniu, że krótki trening też może mnie zmęczyć.
Szymon, Trener EMS Miha Bodytec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *