TRENING EMS

Co to jest trening EMS?

EMS (Electrical Muscle Stimulation) to elektrostymulacja mięśni, od dawna wykorzystywana przy rehabilitacji i fizjoterapii, a obecnie stosowana jako najefektywniejsza metoda treningowa. Polega na pobudzaniu mięśni szkieletowych za pomocą impulsów prądu – stałego i zmiennego, które cechuje różnorodna częstotliwość. 

Trening EMS pobudza wszystkie mięśnie, ale nie obciąża stawów, kręgosłupa i co najważniejsze nie prowadzi do kontuzji. Ponadto EMS wzmacnia mięśnie stabilizujące, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, poprawia kondycję fizyczną oraz ukrwienie, a także pozytywnie wpływa na wygląd skóry.

Jak wygląda trening EMS?

Przed rozpoczęciem treningu EMS przeprowadzamy wywiad zdrowotny oraz analizę składu ciała, która umożliwia stworzenie planu ćwiczeń, a także określa cele, które chce osiągnąć ćwiczący.

Na trening należy ubrać, przylegający, bawełniany strój, który jest do nabycia lub wypożyczenia na miejscu w naszym studio. Następnie ćwiczący zakłada elastyczny kombinezon z wbudowanymi elektrodami (wcześniej spryskanymi wodą dla odpowiedniego przewodnictwa prądu), który idealnie komponuje się z ciałem w ruchu. Kombinezon wykonany jest z najlepszych jakościowo składowych, a jego elektrody pokryte są antybakteryjną powłoką. Wypustki z elektrodami rozłożone są tak, by podczas treningu EMS impuls stymulował wszystkie mięśnie.

Trening zajmuje tylko 20 minut i składa się z sekwencji prostych ćwiczeń podczas których impulsy oddziałują bezpośrednio na mięśnie, nie obciążając przy tym stawów. Najlepszym sprzętem do ćwiczeń jest własne ciało.

Jakie są przeciwwskazania do treningu?

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są implantowane stymulatory pracy serca oraz padaczka. W chorobach serca i neurologicznych, zawsze należy zasięgnąć rady lekarskiej. Przeciwwskazaniem jest także stosowanie elektrostymulacji w okolicach nowotworów, gdyż terapia może w wyjątkowych przypadkach spowodować progresję zmian. Nie powinno się także aplikować elektrod na brzuchu ciężarnej.


Trening z użyciem elektrostymulacji mięśni to najbardziej efektywna metoda treningowa, rehabilitacyjna i ogólnorozwojowa XXI wieku.

trening-5