Jak i kiedy wrócić do ćwiczeń po ciąży?
30 sierpnia 2017
Trenuj mądrze, niekoniecznie więcej!
9 września 2017
Pokaż wszysko

Dieta osoby aktywnej fizycznie

Większość z nas zdaje sobie sprawę, iż nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia, obok aktywności fizycznej jest dieta. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na przebieg odchudzania ale także na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zwróćmy uwagę na jakość posiłków

Okazuje się, że odpowiednio zbilansowana dieta jest czynnikiem decydującym o wynikach i sukcesach podczas zawodów i treningów. Odżywianie dostosowane do potrzeb osoby aktywnej fizycznie stanowi istotny czynnik wpływający na wydolność fizyczną, siłę mięśni oraz szybkość regeneracji po wysiłku. Ponadto odpowiednio zbilansowane i dostosowane do wykonywanej aktywności fizycznej posiłki mogą istotnie wpłynąć na tempo spalania tkanki tłuszczowej i rozwój tkanki mięśniowej oraz zwiększyć wydolność fizyczną organizmu, umożliwiając tym samym wydłużenie czasu trwania treningu.

Dlaczego warto zjeść pierś z kurczaka

W porównaniu z mięsem wołowym lub wieprzowym mięso drobiowe ma wyższą zawartość pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego przez organizm białka z kompletem niezbędnych aminokwasów. Zawiera mniej tłuszczu ( wieprzowina zawiera niemal 5x więcej tłuszczu, a wołowina 2x więcej). Ponadto mięso drobiowe ma wysoką zawartość cynku, magnezu, potasu oraz witamin z grupy B. Dodatkowo dostarcza naszemu organizmowi koenzym Q10- jeden z najsilniejszych antyutleniaczy, spowalniający procesy starzenia. Porcja 100g piersi z kurczaka dostarcza około 99 kcal natomiast ta sama ilość szynki wieprzowej to 260 kcal !

Nasz pomysł na obiad 🙂

O czym warto pamiętać

Inne potrzeby w kontekście rodzaju diety będzie miała osoba ćwicząca na siłowni, chodząca na fitness, inne biegacz startujący w maratonie, a jeszcze inne osoba biegająca rekreacyjnie po parku. Watro zatem w kwestii doboru diety skonsultować się z dietetykiem lub wykwalifikowanym trenerem personalnym. Zdecydowanie odradzamy eksperymentowanie z dietami pobranymi z Internetu. W dłuższej perspektywie mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *